Skupina PrimeCell Therapeutics už v květnu otevře v Ostravě jednu z největších evropských továren na léčiva z lidských buněk. Biotechnologický park 4MEDi přišel zatím na 702 milionů korun, celkem 400 miliony na jeho vybudování přispěje stát. Kromě dceřiné firmy PrimeCellu zvané 4MEDi - Centrum buněčné terapie a diagnostiky jej bude využívat dalších 15 biotechnologických firem.

Většinu plochy v areálu 4MEDi zabírají laboratoře vybavené k vývoji, testování a výrobě přípravků regenerativní medicíny. Ta stojí na využití lidských buněk, jež se aplikují do těla pacienta, kde stimulují obnovu a růst tkání. Obor je na počátku, do budoucna však slibuje výrobu "náhradních dílů" lidského těla, jež prodlouží život o desítky let. Na jejich vývoji se horečně pracuje v celém světě.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se