Developerská společnost CTP opět zveřejnila zájem postavit v Brně sklad pro americký internetový obchod Amazon. Oznámení firma vložila do informačního systému EIA a žádá o posouzení vlivu projektu na životní prostředí. Jihomoravský kraj zároveň vyvěsil oznámení o záměru na své úřední desce. Znovu tak běží lhůta pro vyjádření veřejnosti k projektu.

Česká vláda nyní čeká na vyjádření Amazonu, zda chce nadále své logistické centrum v Brně postavit. Zástupci Amazonu si vzali čas na rozmyšlenou poté, co brněnské zastupitelstvo v polovině dubna napočtvrté schválilo prodej potřebných pozemků v průmyslové zóně Černovická terasa developerovi CTP Invest.

Zastupitelé by ale ještě museli na zasedání 20. května souhlasit s aktualizací územního plánu, který nyní v plánované lokalitě stavbu logistické haly nepovoluje.

O investici Amazonu v Brně bude dnes jednat i vláda. Na jednání byl podle ní pozván i brněnský primátor Roman Onderka. "Věřím, že stále existuje šance dotáhnout celý záměr do úspěšného konce a získat pro jižní Moravu velkou investici spojenou se vznikem 1500 pracovních míst," uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Amazon po předchozích třech nesouhlasech brněnského zastupitelstva s prodejem pozemků pro CTP Invest oznámil počátkem dubna, že s Brnem už nepočítá. Po dubnovém souhlasu zastupitelů ale zástupci firmy jednali s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem. Sobotka pak koncem dubna řekl, že jasné stanovisko Amazonu ke stavbě skladu očekává za jeden až dva měsíce.

Amazon chce v Brně investovat téměř tři miliardy korun. Obyvatelé přilehlých městských částí však mají strach ze zvýšené dopravy. Ke zlepšení má přispět stavba dálničního sjezdu přímo do průmyslové zóny. Společnost CTP má už vykoupenu většinu pozemků pro sjezd, záleží však na státu, jak rychle dokáže stavět.

Amazon chystá velký sklad i v Dobrovízi u Prahy, kde se již developer s místní samosprávou dohodl. Počet pracovních míst ve zdejším logistickém centru Amazonu má být stejný jako v Brně.


3 miliardy

korun je zhruba velikost investice do stavby logistického centra Amazonu v Brně. Přinést by mělo 1500 stálých pracovních míst.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist