Písničkář Jiří Dědeček je většinou zafixovaný jako sršatý a přímočarý kritik předlistopadových poměrů nebo jako veselý tanečník nad mrtvým režimem, radující se po sametové revoluci, že "už jde rudoch od válu".

Jeho nové album Kočky z Letný, i když je z většiny složeno z klasických, notoricky známých starých songů, je pokusem šedesátiletého zpěváka najít ve svých kořenech něco dalšího než pověstný "nátlakový šantán", jak svému společenskému protestu kdysi říkal.
Novou strunu své dávné tvorby našel Dědeček v pražských tématech. Pro album shromáždil sedmnáct písní reflektujících magii Prahy očima člověka, který tu žije, a přesto je neustále okouzlován její každodenností. Nabízí se srovnání s Karlem Hašlerem, ale Hašler měl daleko do dnešního Dědečkova jakobyrabiátství a jeho romantismus by se asi těžko snášel s občasnou písničkářovou jazykovou brutalitou typu "zpod Karlova mostu flusám do řeky / lidi kolem nosej letní obleky".

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.