Americké firmě Pfizer v uplynulých letech vypršel patent na viagru, jeden z nejvýdělečnějších léků světa, klesly jí příjmy a před rokem prošla restrukturalizací. Pokles zažila i v Česku, kde je čtyřkou trhu. Teď ale možná našla cestu z této spirály, v níž se točí i zbytek odvětví. Jak řekl v rozhovoru pro HN šéf české divize Pfizeru John Raney, firma si loni zajistila licenci na "přímou linku do nemocnic". S povolením od regulátora, kterým je Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL), tak Pfizer již začal dodávat svá léčiva do nasmlouvaných klinik a nemocnic sám bez distributora.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




