Americké firmě Pfizer v uplynulých letech vypršel patent na viagru, jeden z nejvýdělečnějších léků světa, klesly jí příjmy a před rokem prošla restrukturalizací. Pokles zažila i v Česku, kde je čtyřkou trhu. Teď ale možná našla cestu z této spirály, v níž se točí i zbytek odvětví. Jak řekl v rozhovoru pro HN šéf české divize Pfizeru John Raney, firma si loni zajistila licenci na "přímou linku do nemocnic". S povolením od regulátora, kterým je Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL), tak Pfizer již začal dodávat svá léčiva do nasmlouvaných klinik a nemocnic sám bez distributora.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se