Dva a půl milionu českých domácností si v příštích letech bude muset koupit nový set-top-box nebo rovnou novou televizi, pokud budou chtít dál přijímat televizní vysílání. Nová vlna digitalizace přinese obraz ve vysokém rozlišení a více kanálů včetně placených stanic i lidem, kteří dnes přijímají signál přes běžnou anténu. Dnes je to stále šest z deseti českých rodin.

To, že si už po pár letech budou muset miliony lidí znovu kupovat nové přijímače, je mimořádně citlivé politické téma. Proto jsou politici velmi opatrní s tím, kdy ke změně dojde. "Právě teď se bavíme o způsobu, jak to provést," řekl HN náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se