Od splasknutí hypoteční bubliny akciové trhy nepřetržitě rostou. Sílu jim dodávali centrální bankéři, kteří se rozhodli ekonomiku doslova "nadopovat" penězi. Uvolněná monetární politika vydržela až do současnosti. Dnes, kdy americká centrální banka snižuje dodávky nadměrné likvidity a v říjnu je ukončí úplně, akcie stále rostou, protože otěže přebírá růst HDP a výsledky firem. Nadměrná likvidita může způsobit růst akcií, ale dlouhodobě nemůže udržet trhy v býčím módu. K tomu jsou potřeba i fundamentální data.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



