Před deseti měsíci vyhlásila Česká národní banka změnu své dosavadní politiky a zvolila cestu znehodnocení kurzu české koruny vůči zahraničním měnám. Ve vztahu k euru se koruna propadla zhruba o deset procent, a jak jsme se nedávno dozvěděli, je prý nutno v tomto trendu nejen pokračovat, ale ještě ho zpřísnit, koruna by se měla dále změkčovat.

Jenže ČNB nedokázala ani před deseti měsíci, ani nyní tyto své kontroverzní kroky srozumitelně objasnit zaměstnancům. Spíše se zdá, že bance na veřejném mínění vůbec nezáleží. ČNB by přitom měla zaměstnancům zaprvé vysvětlit, proč se jejich plat snížil oproti jejich německým či rakouským kolegům - v téže firmě, ale jen za hranicemi - v přepočtu na eura o desetinu. Bylo takové opatření skutečně nutné? Já odpověď dodnes neznám.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se