Tematický a jednací rámec summitu ve Walesu je pochopitelně určen krizí na Ukrajině. Moskva se pokouší zvrátit bezpečnostní poměry v Evropě, alianční státy sousedící s Ruskem se cítí ohroženy, NATO musí na tuto radikální změnu poměrů reagovat.

Ale jak upozornil americký prezident Obama ve svém projevu v Tallinnu, rusko-ukrajinská krize není jediným zdrojem neklidu a nebezpečí. Zájmy USA v Iráku a na Blízkém východě, v širším kontextu i celé NATO a evropskou bezpečnost ohrožuje také Islámský stát (IS). Spojené státy - přestože prezident Obama je v nasazení síly hodně zdrženlivý - se nechaly slyšet, že při řešení této hrozby jsou všechny možnosti na stole. Už to svědčí o tom, že situace je vážná.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.