V Česku je to už taková tradice. Jakmile přijede velké jméno globálního hudebního světa, tleská se vestoje prakticky předem, bez ohledu na to, co a jak se hraje. A tak se "vystál" Jiří Bělohlávek, a to už jen proto, že se z Anglie vrátil domů, že je tu a že je už snad světový, nikoli kvůli tomu, že by Česká filharmonie pod ním rázem hrála o třídu dvě lépe a všichni diváci by to spontánně poznali. Magdalena Kožená má standing ovations také vždy jisté (díky, že jste přijela, Magdaleno!), a to i tehdy, když jí to výjimečně nejde, což se opravdu stalo před pár lety v Národním divadle (potlesky posledních let na koncertech v Rudolfinu byly ovšem velmi velmi zasloužené).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



