Nenašlo se dost zájemců o kvalitní potraviny. Tak zní vysvětlení provozovatele třípatrového obchodního domu Julius Meinl, který v centru Prahy otevřel před necelým rokem prodejnu, kavárnu a restauraci. V Česku tak ubude další místo, kam je možné chodit pro drahé sýry, ústřice nebo třeba lanýže.

Jenomže ono to tak jednoduché není. Neúspěch tohoto podniku není ani tak výsledkem nedostatku lidí, kteří jsou ochotni zaplatit více peněz za prémiové potraviny, jako spíš vítězstvím jejich zdravého rozumu. A je to vcelku dobrá zpráva o vkusu českých bohatých lidí. Dál na východ by se možná takovýto obchod stal chrámem snobů, v Česku ze sebe lidé s nadprůměrnými příjmy odmítli dělat hlupáky.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se