Podle nové knihy Marka Šindelky nazvané Mapa Anny se dá dojít až někam do nejzajímavějších koutů současné české literatury. Mikropříběhy z předchozí Šindelkovy povídkové sbírky Zůstaňte s námi se v Mapě Anny mění na makrofotografie gest, tváří a doteků. A také každodenního, civilizovaného světa. Toho, který nás důsledně zabavuje zbytečnostmi a jako koncentrované savo tak zbavuje masa a krve.

Je možné to alespoň pojmenovat, popsat. Jenže samo odhalení k nápravě nestačí. Změna je vlastně téměř nemožná. Zmizelo by tak příliš mnoho věcí, na kterých jsme už těžce závislí. Co když už jen vědět o nebezpečí je maximum? Vědět o nebezpečí a hlídat si intenzitu a množství špatných návyků a tiků, které už jsme pobytem v rozmazlující "lidské zoo" pochytali. Na povrchu čisťouncí a značkoví, mobilní a načipovaní, vevnitř rozpínající se dutina.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.