Tuzemská státní správa ušla v posledních několika letech značný kus cesty směrem ke své elektronizaci. Podařilo se vybudovat systémy, které občanům i podnikatelské sféře usnadňují život - jmenujme alespoň Czech Point nebo základní registry. Přesto je stále ještě daleko k onomu kýženému stavu, kdy na úřadech budou "obíhat data, a ne lidé". EGovernment v českém provedení trpí různými neduhy. Tím zásadním je dlouhodobá nekoncepčnost a nízká úroveň řízení.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se