Rok poté, co finanční skupina PPF koupila za 63,6 miliardy korun většinový podíl v operátorovi O2, půjčí si od něj velkou část zpět. Česká telekomunikační jednička obdržela žádost svého největšího akcionáře o sedmiletou půjčku ve výši 24,8 miliardy korun. Úroky chce platit až po uplynutí této doby a získané finance mají sloužit ke splátce části akvizičního úvěru na nákup samotného O2.

Vedení operátora v úterý večer potvrdilo, že podnikne nezbytné kroky k poskytnutí peněz, a sama společnost si proto půjčí. "Vzhledem ke skutečnosti, že O2 nedisponuje dostatečnými disponibilními zdroji pro poskytnutí finanční asistence, předpokládá se, že to bude podmíněno tím, že společnost získá prostředky z externích zdrojů," píše se ve sdělení investorům.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.