Budoucnost Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK se odrazí od dnešního a čtvrtečního koncertu v Obecním domě, kde těleso povede finský dirigent Pietari Inkinen. Už v pátek jej totiž orchestr s největší pravděpodobností jmenuje svým novým šéfdirigentem. Ačkoliv generální ředitel Daniel Sobotka to HN nepotvrdil a pouze vzkázal, že oficiální vyjádření poskytne v pátek, v kuloárech se o Inkinenově angažmá hovoří jako o hotové věci.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se