Americký sektor rezidenčního bydlení skrývá obrovský potenciál růstu cen. Někdo by se mohl divit, proč právě nemovitosti, když právě největší finan-ční krize za posledních 80 let byla odstartována bublinou na hypotečním trhu. Ovšem od té doby uběhlo již osm let. A zatímco byl trh v roce 2007 na vrcholu bubliny, tak nyní se nachází spíše na opačném konci.

V posledních osmi letech totiž došlo k razantnímu poklesu investic do rezidenčního bydlení. O tom svědčí i jejich podíl na celkové tvorbě amerického HDP. Aktuálně investice do bydlení tvoří pouze 3,1 procenta HDP. Přitom dlouhodobý průměr měřený od roku 1947 je 4,9 procenta. V roce 2007, kdy vrcholila nemovitostní horečka, byl tento podíl 6,6 procenta. Rok 2007 tedy přestřelil dlouhodobý průměr o 1,7 procentního bodu, dnes jsme naopak 1,8 procentního bodu pod tímto průměrem.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 30 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.