Pátá největší banka v Česku, Raiffeisenbank, si dokázala půjčit o polovinu levněji, než za kolik investoři půjčují Spojeným státům. Ve středeční aukci prodala balík hypotečních zástavních listů splatných za pět let, přičemž investoři se spokojili s výnosem 0,75 procenta ročně. Ve stejný den americké ministerstvo financí muselo za pětileté dolarové bondy nabídnout víc než dvojnásobný úrok.

Raiffeisenbank prodala na zahraničních trzích balík papírů, za něž ručí v Česku vydanými hypotékami, za celkem půl miliardy eur, tedy zhruba 14 miliard korun. Tak velkou emisi dosud žádná česká banka neudělala. "Byla by škoda nechat tak levné peníze ležet na zemi. Je to cesta, jak získat levnější zdroje na expanzi než na českém trhu, a navíc v objemu, na jaký bychom na něm nedosáhli," vysvětluje člen představenstva Raiffeisenbank Jan Pudil, proč jako první banka ve středo- a východoevropském regionu přistoupila k emisi v cizí měně.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.