Po revoluci Petr Kozel pracoval v expedici Poldi Kladno, dnes šéfuje logistické firmě s dvoumiliardovým obratem. Sám ji vybudoval a později i dobře prodal.

Jeho cesta k podnikání začala vlastně tím, že Poldovku zprivatizoval Vladimír Stehlík. Ten ale firmu nedokázal řídit, proto rychle přišly potíže a muselo se propouštět. "Pracoval jsem na expedici hutního materiálu a přišel jsem o práci pro nadbytečnost," popisuje Kozel. Přemýšlel, co bude jako 28letý otec dítěte dělat dál, a rozhodl se, že využije zkušeností a kontaktů, které získal v Poldi. S odběrateli musel často komunikovat, protože Poldi kvůli nedostatku hotovosti nedokázala dodávat včas. Zároveň věděl, že stávající dopravce, tehdy státní firma Čechofracht, je příliš strnulý a podle něj nereformovatelný. A že tedy existuje prostor nabídnout odběratelům Poldi lepší služby.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se