Autor loga Občanského fóra Pavel Šťastný nedávno změnil legendární značku OF na OFF. Z honoráře, který za revoluční logo dostal, si šťastný založil firmu a dnes má za sebou autorství stovek log, ale třeba taky speciálních drahých pomalovaných van.

Design má být podle Šťastného hravý a zábavný. Ostatně i logo OF vzniklo jako studentský vtip.

Nedávno jste změnil původní logo Občanského fóra, jehož jste autorem, z písmen OF na OFF. Proč? Je v tom nějaký smutek, znamená to, že se chcete odstřihnout od původního loga a listopadu 89?

Naopak. Jsem se sametovou revolucí celoživotně názorově spjat a jsem rád. Generace strůjců a představitelů vymírá. Nastupuje nová generace - těch, kteří se v době revoluce právě narodili. Žil jsem prvních 24 let v komunismu a dalších 25 let v kapitalismu, a nikdy bych se nechtěl vrátit zpět.

Jsem trochu OFF a spousta lidí, kteří začali revoluci jako Václav Havel, je už mrtvá, ale nic smutného na tom nespatřuji. Spolupracuji hodně s mladými lidmi a vidím, že mají zájem na tom, nějakým způsobem věci změnit. Nedávno proběhly třeba komunální volby, ve kterých zvítězila spousta stran, jež vznikly z principu občanských hnutí, a to mi přijde pozitivní. Lidé se začali o své obce a města zajímat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se