Úřadující Miss Universe Gabriele Islerové jsem byl formálně představen přede dveřmi do obchodu se suvenýry v areálu Plzeňského Prazdroje. Nad námi visela klenba listopadových mraků, depresivních a zašle smutných jako oprýskaná litinová vana. Byla lezavá zima. Do dveří obchodu se hrnul hlouček turistů, který neměl ani tušení, co je ta pěstěná vytáhlá modelka, kterou míjejí, zač.

Podala mi ruku. "Těší mě," řekla. Podala mi ji normálně, nebyla v tom ani stopa nezájmu nebo povýšenosti. Ale i tak to gesto v něčem připomínalo pohyb rukou, jaký dělá Charlie Chaplin ve filmu Moderní doba, kde stojí v továrně u pásu, se dvěma klíči utahuje a utahuje nové a nové šrouby, které mu ten nekonečný, nezastavitelný pás přiváží.

Moje pravice byla prostě jedna z dlouhé řady rukou, s nimiž si ten den musela potřást. Přede mnou stiskla dlaně managementu Plzeňského Prazdroje, který se ji právě chystá provést areálem a ukázat jí, jak se u nás vaří nejlepší pivo na světě. A před nimi podávala ruku lidem z české šperkařské firmy DIC, která vytvoří diamantovou korunku pro příští vítězku Miss Universe, Miss USA a Miss US Teen a bude je tvořit dalších deset let.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se