Slyšela jsem, že najít fosilii není v Antarktidě zase až tak těžké, stačí prý jen kopnout do země.

Máte pravdu, na některých místech v Antarktidě je skutečně velká šance, že něco takového najdete. Je to obrovský kontinent, pohybuje se na něm méně lidí, méně vědců, stále je méně prozkoumaný než jiné kontinenty. Budete-li pátrat v Evropě, zkameněliny jsou už mnohem více vysbírány za ta století, co se tady lidé věnují paleontologii. Tam je ještě skutečně "pole neorané".

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se