Severočeští sociální demokraté nevidí nic špatného na otevřené spolupráci s extremisty. Přes nátlak z Lidového domu odmítli zrušit duchcovskou buňku ČSSD, která uzavřela radniční koalici s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti. Je to především symptom mizerie ČSSD, ale současně nedobrá zpráva o stavu komunální politiky jako takové.

Argumenty severočeské ČSSD nejsou překvapivé. Duchcovská koaliční smlouva neobsahuje nic nelegálního a v komunálu, jak známo, "nejde o ideje, ale o úklid chodníků". Jenže v Duchcově není tématem ani tak čistota veřejných prostranství, jako spíš čistota rasy. Nástroje úklidu jsme viděli na násilných protiromských demonstracích organizovaných čerstvými koaličními partnery ČSSD: dlažební kostky, molotovy a baseballové pálky.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se