To se ta historie pěkně opakuje: ústřední jazzový klavírista posledního půlstoletí Herbie Hancock se po osmadvaceti letech vrací do Česka znovu v roli diplomata. Dokonce si ještě pamatuje, jak mu před jeho prvním pražským koncertem v říjnu 1986 někdo připnul odznak s logem tuzemské Jazzové sekce, jejíž členy v čele s Karlem Srpem, Vladimírem Kouřilem a Čestmírem Huňátem tehdy komunistický režim zavřel do vazby v Ruzyni. A pak – "jak že se to jmenovalo, Lucerna?" ujišťuje se Hancock čtvrtstoletí nato v rozhovoru s HN. "Pak před koncertem stojím v zákulisí Lucerny, přemýšlím, co říct, když si vybavím české jazzové muzikanty, kteří prorazili v Americe," říká a vyjmenovává klavíristu Jana Hammera, jenž složil hudbu k nejslavnějšímu americkému seriálu 80. let Miami Vice, nebo kontrabasistu Miroslava Vitouše, který proslul v kapele Weather Report.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.