Téměř dvacet let putoval Pražský dům fotografie po metropoli, než se mu před rokem podařilo zakotvit v Revoluční ulici. Budova nese název Dům fotografie, spadá pod Galerii hlavního města Prahy a nově vystavuje výběr ze sbírky 557 snímků, jež instituce dostala od tohoto fotografického spolku darem. Konkrétně jde o kolekci 160 zvětšenin rozptylem od Pavla Jasanského po Jana Saudka.

"Základ sbírky Pražského domu fotografie vznikal v přelomových 80. a 90. letech," popisuje gros výstavy s názvem Dvojexpozice její kurátor Josef Moucha. Přestože je v galerii k vidění jen třetina darované série, stálo by za to výběr ještě protřídit. Řada tehdejších autorů se věnovala humanistické fotografii a některé jejich snímky si jsou tak podobné, že se návštěvník začne po chvíli v dlouhých řadách zarámovaných pozitivů ztrácet. A nepomůže ani fakt, že se čas od času v paspartách objeví práce Ivana Pinkavy, Ruda Prekopa nebo L'uba Stacha.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.