Nevím, jestli bude Adriana Krnáčová dobrou primátorkou Prahy. Možná že ne, dost věcí by tomu mohlo nasvědčovat. Možná že to bude i docela velký průšvih. Ale nepřál bych si to. Nikoliv kvůli ambiciózní ženě, která ve zralém věku dobrovolně vstoupila do politiky, a přijala tak všechna pravidla hry, k nimž patří i preventivní nedůvěra jejích odpůrců přerůstající v hysterii jen při vyslovení jména Krnáčová.

Jenže to tak prostě aspoň nějaký čas bude a Praha, těžce zkoušená posledními minimálně dvanácti lety, si další velkou katastrofu dovolit nemůže, jakkoliv to ve středu večer a ve čtvrtek na sociálních sítích vypadalo, že by si to spousta lidí přála. Přinejmenším proto, aby došlo na jejich slova. Na všechno ostatní totiž už v Praze došlo, a proto teď dostala šanci i první primátorka. A aspoň tu šanci by jí bylo fér při vědomí všech rizik dát.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se