Zvolením první pražské primátorky Adriany Krnáčové z hnutí ANO de facto skončilo rozdělování politických sil ve velkých městech. Po volbách se zdálo, že to bude právě ANO, kdo svou barvou pokryje nejvíce statutárních měst, v řadě z nich nakonec ale zůstalo mimo vládní koalici. Nejvíce zlé krve to vyvolalo v Olomouci, kde se Babišovi koaliční partneři z ČSSD a KDU-ČSL dohodli s pravicovými nepřáteli z TOP 09 či ODS a předseda ANO to nebyl s to unést, a hovořil dokonce o ohrožení vládní koalice. Nakonec to tak horké nebylo, a Babiš se tak poprvé na vlastní kůži přesvědčil, že k výkonu politické moci často nestačí ani to, že vyhraje volby, což je před příštími parlamentními volbami, které ANO hodlá vyhrát, možná užitečné varování.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












