Počet vysokých škol v Česku by se měl snížit, pravidla pro jejich založení a fungování by měla být přísnější a studenti by měli dostávat výhradně kvalitní a použitelné vzdělání. Vize ministra školství Marcela Chládka, která má dojít do praxe po schválení novely vysokoškolského zákona, vypadá skvěle, až na to, že situace v českém vysokém školství jde vždy od zdi ke zdi. Buď jde o čistě elitářskou záležitost, nebo naopak o natolik masovou, že začíná připomínat povinnou základní školní docházku. Se stejnými výsledky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se