Porcování medvěda, během něhož se poslanci ještě před pár lety předháněli, kdo zvládne do svého regionu přesměrovat víc peněz, je už minulostí. Proto se kolem návrhu rozpočtu na příští rok sešla jen skromná hrstka návrhů na změnu a ve všech případech jde z pohledu celkové bilance o drobné. Poslanci tak hlavně vyjadřují podporu oblastem, kterým se věnují, nebo do přesouvání čísel vtělují politické manifesty.

Příkladem takové proklamace je návrh, s nímž přišli zástupci TOP 09. Chtějí sebrat 1,5 milionu z peněz, které má prezident Miloš Zeman na cestování. "Při zahraničních cestách hájí pouze své vlastní názory a reputaci České republiky spíše škodí," zdůvodňují Markéta Adamová a Jiří Koubek, proč chtějí tuto sumu raději poslat na program protidrogové kliniky. Šance, že by jejich nápad prošel při hlasování, je mizivá, ale TOP 09 si tak vydobyla další prostor, kde může zdůraznit své zahraničněpolitické cítění a postavit se proti Zemanovým proruským a pročínským prohlášením.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.