Podle ambiciózních plánů Nečasovy vlády měla státní správa v roce 2015 výrazně zeštíhlet. Mluvilo se o slučování ministerstev a rušení úřadů, jejichž práce se překrývá. Od ledna ale bude všechno jinak: kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) nabere téměř tři tisíce nových lidí - a státním zaměstnancům už zvýšil platy. Vláda předpokládá, že více úředníků zlepší třeba výběr daní nebo čerpání evropských dotací.

Půjde o největší nábor státních zaměstnanců za poslední roky: podle institutu CERGE-EI se jejich počty v posledních deseti letech příliš neměnily a platy padaly dolů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se