Po revoluci začali pracovníci plzeňské charity jezdit za svými kolegy do německého Bavorska, aby se od nich přiučili, jak podnikat. Spolupráce nejmladší a nejmenší diecéze s řezenským protějškem trvá dodnes, ale při svém největším úkolu česká církev od Němců opisovat nemůže.

Během následujících osmadvaceti let, kdy církvím budou ještě přicházet restituční náhrady, musejí duchovní vymyslet byznys model, který uživí všechny jejich celorepublikové "pobočky" i zastřešující organizace. Důvod, proč Češi nemohou využít německý způsob, spočívá v úplně jiném systému financování a vztazích se státem.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se