Už teď běžné placení kartou se má od letoška ještě více rozšířit. Karetní společnosti chystají expanzi v dopravě a chtějí z placení vytlačit hotovost. Cestovat po městě jen s platební kartou je nyní možné alespoň částečně v Brně, Liberci, Plzni a Praze. Zatím jde jen o automaty na jízdenky a vybrané linky, to se ale v budoucnu změní, karty mají veřejnou dopravu v zemi ovládnout.

"Doprava pomůže rozšířit používaní karty," říká František Jungr, šéf rozvoje Visa Europe ve střední a východní Evropě.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se