Už teď běžné placení kartou se má od letoška ještě více rozšířit. Karetní společnosti chystají expanzi v dopravě a chtějí z placení vytlačit hotovost. Cestovat po městě jen s platební kartou je nyní možné alespoň částečně v Brně, Liberci, Plzni a Praze. Zatím jde jen o automaty na jízdenky a vybrané linky, to se ale v budoucnu změní, karty mají veřejnou dopravu v zemi ovládnout.
"Doprava pomůže rozšířit používaní karty," říká František Jungr, šéf rozvoje Visa Europe ve střední a východní Evropě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



