Na sněmovní schůzi, která začne příští týden, zařadila vládní koalice jeden bod, na němž jí obzvlášť záleží. Chce co nejrychleji zastavit přibývání nových klientů ve druhém důchodovém pilíři. Lidé se do něj začali houfně hlásit, přestože je jasné, že skončí. Anebo spíš právě proto. Vláda totiž před časem rozhodla, že klienti si mohou naspořené peníze vybrat v hotovosti, a to nejen vlastní příspěvek, ale i tři procenta, jež jim stát posílal z průběžného pilíře. V praxi to znamená 150procentní zhodnocení úspor, ale také snížení státní penze v budoucnu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




