Šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková chce určovat nejvyšším šéfům energetických firem, jako jsou ČEZ, E.ON nebo RWE, jaký mají mít plat. Hodlá jim dokonce mluvit i do toho, v jak luxusním hotelu se mohou ubytovat na zahraniční cestě.

Přesněji řečeno - generální ředitel ČEZ Daniel Beneš může i nadále klidně brát půl milionu korun měsíčně jako základ a k tomu nejrůznější odměny. Jen už si firma nově nebude smět celou tuto sumu vykazovat jako takzvaný oprávněný náklad, který pak promítne do ceny elektřiny.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se