Šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková chce určovat nejvyšším šéfům energetických firem, jako jsou ČEZ, E.ON nebo RWE, jaký mají mít plat. Hodlá jim dokonce mluvit i do toho, v jak luxusním hotelu se mohou ubytovat na zahraniční cestě.
Přesněji řečeno - generální ředitel ČEZ Daniel Beneš může i nadále klidně brát půl milionu korun měsíčně jako základ a k tomu nejrůznější odměny. Jen už si firma nově nebude smět celou tuto sumu vykazovat jako takzvaný oprávněný náklad, který pak promítne do ceny elektřiny.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











