Před řadou let jsem se naivně domníval, že jsme v centrální bance dosáhli hranice, když jsme začali publikovat trajektorii kurzu a jmenovitě uváděli výsledky hlasování na měnových jednáních. Již tehdy se mezi akademiky a centrálními bankéři také začaly vést diskuse, zda existuje nějaká hranice pro otevřenost, jejíž překročení by mohlo být i kontraproduktivní.

Nedávno získala Česká národní banka prestižní ocenění Transparency Award za zrychlení komunikace a využívání sociálních sítí. Jak je vidět, i v oblasti transparentnosti stále existuje prostor pro další zlepšení a je skvělé, že s některými "zlepšováky" přišla právě naše národní banka. Centrální banka si přitom v posledním roce vysloužila řadu kritických komentářů, pod palbou byla zejména za komunikaci kolem devizových intervencí.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se