Aplikaci pro volání a posílání zpráv po internetu Skype pravidelně využívá 350 milionů lidí po celém světě. Na jejím vývoji se významně podílí také česká centrála v Praze. Ta je již největším vývojovým centrem firmy v Evropě. Poté co se přestěhuje do větších prostor, ale plánuje další rozšiřování svého týmu.

"Praha je nejlepší místo pro vývoj softwaru na světě," říká šéf českého Skypu Tomáš Vocetka. V Česku je podle něj mnoho schopných vývojářů, a Skype tak má z čeho vybírat. A i z platového hlediska zůstává prý Praha konkurenceschopná.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se