Kdo sleduje nesčetné novelizace zákona o veřejných zakázkách, tak se při té aktuální asi neubrání nemístnému pobavení. V roce 2011 se přijímala velká novela pod praporem protikorupčního tažení. Podle ní se musela rušit například soutěž, do které se přihlásil jen jeden zájemce. Korupci zmar!

Jenže nyní po letech vidíme příklady, kdy takto zbytečně obec musí pohřbít léta příprav projektu jen proto, že se prostě opravdu nikdo jiný nepřihlásil, a dodavatel přitom vyhovuje. Nebo se tehdy odstranila korupční manipulace prostřednictvím bezpočtu na míru ušitých kvalifikačních kritérií.

Jenže nyní zase vidíme, jak škodlivé je firmy nahnat do sebevražedné soutěže, kdo více podsadí cenu, protože cena rozhoduje o všem. Je proto dobře, že aktuální novelizace tyto stížnosti obcí bere v potaz a neodmítá je jen jako další projev údajné bezbřehé české slabosti pro korupci. Zákon o veřejných zakázkách má samozřejmě minimalizovat příležitost pro korupci, ale také se podle něj musí dát stavět. A to nyní moc nejde.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 40 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.