Od roku 2008, kdy Češi mohou žádat o osobní bankrot, se profil typického dlužníka příliš nezměnil. Je mu mezi 30 a 40 lety, nejčastěji bydlí na severní Moravě, v Ústeckém kraji nebo ve středních Čechách.

Insolvenční rejstřík už léta vypráví v podstatě stejné příběhy: začínají nakupováním mnoha věcí na splátky, k nimž se přidají půjčky a úvěry. Pak ale kvůli přecenění vlastních možností nebo kvůli nečekaným výdajům přerostou dlužníkovi splátky přes hlavu, začne se s nimi opožďovat, až je neplatí vůbec.

K původním dluhům se proto přidají pokuty za nedodržení smluvních povinností. Poslední ranou bývají pokusy zalepit půjčky dalšími rychlými půjčkami s obřími úroky, protože za standardních podmínek už dlužníkovi nikdo peníze nedá. A potom už nezbývá nic jiného než vyplnit formulář s návrhem na osobní bankrot.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.