Ministerstvo financí předložilo do připomínkového řízení zákon upravující elektronickou evidenci tržeb (EET). Opozice je zásadně proti a mnoho podnikatelů, především malých a středních, se zákona velmi obává.
Já jsem coby zástupce podnikatelské sféry samotnou myšlenku EET podpořil. Především v ní totiž vidím snahu postihnout ty, kteří neplatí daně, a jsou tak nekalou konkurencí poctivým podnikatelům. Ačkoli samozřejmě nelze očekávat, že vymizí neevidovaný prodej zboží a služeb - typově oprava kapajícího kohoutku za pár desítek až set korun instalatérovi rovnou do kapsy. To je totiž fenomén, založený na souhlasu obou stran transakce, tedy prodávajících i kupujících.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



