Ministerstvo financí předložilo do připomínkového řízení zákon upravující elektronickou evidenci tržeb (EET). Opozice je zásadně proti a mnoho podnikatelů, především malých a středních, se zákona velmi obává.

Já jsem coby zástupce podnikatelské sféry samotnou myšlenku EET podpořil. Především v ní totiž vidím snahu postihnout ty, kteří neplatí daně, a jsou tak nekalou konkurencí poctivým podnikatelům. Ačkoli samozřejmě nelze očekávat, že vymizí ne­evidovaný prodej zboží a služeb - typově oprava kapajícího kohoutku za pár desítek až set korun instalatérovi rovnou do kapsy. To je totiž fenomén, založený na souhlasu obou stran transakce, tedy prodávajících i kupujících.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se