Sociální demokraté míří dělem na svého vládního partnera Andreje Babiše. Nemají ale nabito a spíše jen řinčí zbraněmi před svým pátečním sjezdem. ČSSD se čím dál víc bojí Babišových peněz i jeho rostoucí politické a mediální moci: proto hodlá na sjezdu přijmout závazek, že se pokusí prosadit zákony, kterými šéfovi hnutí ANO sváže ruce a omezí jeho moc.

"Není tu férová politická soutěž, když jedna strana má vliv skrz významná média, která vlastní přímo její předseda," prohlásil šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se