Když na konci roku nastupoval na ministerstvo dopravy, tvrdil, že problém s mýtem na českých silnicích prostě vyřeší. Po třech měsících ale ministr dopravy Dan Ťok musí přiznat, že se spletl. Místo soutěže, kdo bude od roku 2017 vybírat mýtné, přinese tento týden do vlády úplně jiné řešení: aby mýtný systém dál provozovalo konsorcium Kapsch. O dva roky déle a bez tendru. To může zvýšit napětí ve vládní koalici.
Současná smlouva je na deset let, ale vypsat soutěž na další roky je časově náročné – například Rakousko si na to dává pět let. Předchozí české vlády však nedokázaly problém několik let vyřešit: Ťok je tak už sedmým šéfem dopravy, který se touto otázkou zabývá.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









