Přes Česko projedou američtí vojáci, wow! Je to už poněkolikáté, co zdejší scénu rozbouřilo senzační zjištění, že Česká republika je členem NATO. Už šestnáct let, a přesto vláda musí obhajovat, že pohyb aliančních vojsk po našem území je normální věc. Může si za to ale sama, je to ohlas jejího vlastního pokusu o hledání třetích cest v zahraniční politice. Už ne atlantista Václav Havel, ale ještě ne zaměstnanec Gazpromu Gerhard Schröder.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se