Vládní hnutí ANO Andreje Babiše uvažuje o snížení konce­sionářského poplatku pro Českou televizi. Ten dnes činí 135 korun měsíčně. Zároveň plánuje návrat reklamy na kanál ČT1, odkud zmizela v roce 2012.

"Uvažujeme, že by bylo dobré buď poplatek snížit, nebo třeba odpustit lidem s nízkými příjmy. Zákaz reklamy na jedničce nám přijde absurdní, když její program je komerční," vysvětluje poslanec ANO Martin Komárek, expert hnutí na média.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se