Všechno se to zdá být prosté a jednoduché: ombudsman(ka) tu není od toho, aby provokoval krajní situace, v nichž se odhaluje diskriminační chování ve společnosti. Má jen na základě zákona chránit ty, kteří jsou diskriminováni, ne odhalovat potenciál diskriminace nahranými situacemi. Proč tedy Anna Šabatová překračuje rámec, který ji vymezuje společnost zákonem, a snaží se jít mnohem, mnohem dál, než je jí jako veřejné ochránkyni práv dáno?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se