Všechno se to zdá být prosté a jednoduché: ombudsman(ka) tu není od toho, aby provokoval krajní situace, v nichž se odhaluje diskriminační chování ve společnosti. Má jen na základě zákona chránit ty, kteří jsou diskriminováni, ne odhalovat potenciál diskriminace nahranými situacemi. Proč tedy Anna Šabatová překračuje rámec, který ji vymezuje společnost zákonem, a snaží se jít mnohem, mnohem dál, než je jí jako veřejné ochránkyni práv dáno?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








