Ve středu nastane pro zemědělce i část potravinářů největší událost roku. Po jedenatřiceti letech totiž v Evropské unii padnou mléčné kvóty. Od zítřka tak státy budou moci vyprodukovat tolik mléka, kolik se jim zachce. Doteď při překročení limitů platily sankce.

Mléčná revoluce, jak akci nazval magazín The Economist, může mít výrazný dopad i na celé odvětví v Česku. Evropské země takzvaného mléčného pásu, jako je Nizozemsko či Německo, jsou připravené zvýšit produkci mléka až o desítky procent. Konec kvót vyhlížejí i Poláci či Maďaři. A budou ho chtít také prodat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se