Útoky typu Distributed Denial of Service (DDoS) způsobují nefunkčnost a nedostupnost internetových služeb nebo aplikací tím, že je zahlcují požadavky. Ochrana vysokorychlostních sítí proti těmto hrozbám je jednou z klíčových výzev, kterým poskytovatelé internetových služeb (ISP) a provozovatelé páteřních linek čelí. Oblast DDoS se neustále mění a útočníci vyvíjejí nové způsoby, jak zvýšit sílu útoku a ztížit jeho eliminaci.

FlowMon DDoS Defender je řešení na bázi toků (NetFlow), které podle zástupců společnosti vyniká výkonností umožňující analyzovat provoz a detekovat probíhající útok i na nejrychlejších 100Gb sítích. Je proto vhodné pro nasazení u menších ISP i v globálních datových centrech.

Společně s hardwarovým zařízením DefensePro společnosti Radware, které slouží pro "čištění" legitimního provozu od DDoS, ochranu IT infrastruktury před downtime, zneužíváním zranitelností aplikací, malwarem a ostatními kybernetickými hrozbami, umožňuje poskytovatelům zajistit dostupnost jejich služeb.

"FlowMon DDoS Defender lze jednoduše nasadit bez změn konfigurace, topologie datové sítě nebo dodatečných investic do síťových komponent. Samotné řešení nabízí také pokročilé možnosti spuštění okamžité reakce na útok a podporu heterogenních prostředí se sběrem flow statistik z aktivních prvků v různých formátech," komentoval Pavel Minařík, technologický ředitel Invea-Tech.

FlowMon DDoS Defender je dostupný jako modul pro FlowMon kolektor. Jako samostatné řešení umožňuje detekci a spuštění pokročilých reakcí na útoky DDoS. Ve spolupráci se službou tzv. Scrubbing centra či s Radware DefensePro potom dovoluje také efektivní eliminaci DDoS.