Provozovatelé lékáren začínají šetřit. Odvětví letos odhaduje až stamilionové výpadky ve svých příjmech. Lékárny proto vymýšlejí, kde jinde si propad tržeb vynahradí.

Hospodaření lékárníků je od letošního ledna mnohem více závislé na vyplácení peněz od zdravotních pojišťoven. Počínaje tímto měsícem přišli o 30 korun, které dostávali od pacientů s každým receptem. Sněmovna loni na podzim rozhodla o nahrazení tohoto poplatku dvanácti korunami od zdravotních pojišťoven za takzvaný výkon. Ten mají lékárny dostávat proplacený za obsloužení pacienta podobně jako doktoři.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se