Možnost vstupovat do druhého pilíře penzijního systému skončí během května. Ve středu to odhlasovali poslanci ČSSD, ANO a lidovců. Zbývá už jen, aby krok schválil Senát a prezident, což bude v podstatě formalita. Jde o tečku za hlavním bodem důchodové reformy, kterou připravila vláda Petra Nečase. V průběhu příštího roku budou penzijní společnosti 85 tisícům Čechů, kteří se druhého pilíře účastní, buď vyplácet, co si naspořili, nebo peníze převádět: zpět do průběžného systému či na účty soukromého penzijního připojištění.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
















