Vůči Evropské unii Česko vystupuje z pozice jakéhosi permanentního nároku. Chováme se, jako by nás Evropa neustále musela odškodňovat za to, že jsme byli čtyřicet let součástí sovětského bloku, a tudíž neměli přístup ke svobodě, kapitalismu, volnému trhu a ostatním zdrojům prosperity. Zcela samozřejmě bereme, co se nabízí: peníze z eurofondů, volné cestování, možnost pracovat a žít kdekoli. Když ale dojde na náš příspěvek, durdíme se: Co to po nás chcete? Máte dávat, ne si brát! Týká se to všech českých vlád i prezidentů, ať o sobě tvrdí, že jsou euroskeptici, či eurooptimisté.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








