Rozšíření stávajícího portfolia firewallů řady ASA a jejich doplnění o služby FirePower zahrnují mimo jiné technologie AMP Threat Grid, umožňující využívat výhod dynamické analýzy hrozeb, a AMP for Endpoints, rozšiřující ochranu pro koncové body sítě.

Nové možnosti a schopnost zpětné analýzy

Technologie AMP Threat Grid jsou dostupné jak v rámci on-premise řešení na nových serverech Cisco UCS, tak v cloudu. Díky tomu je možné chránit síť i v případech, kdy je stanovení jejích hranic velmi obtížné. Ochrana tak zahrnuje jak koncové stanice uvnitř sítě, tak vzdálená mobilní zařízení nebo vizualizovaný hardware či služby. Kombinace analytických nástrojů a kontextové inteligence dokáže chránit síť proti pokročilým hrozbám a zajistit její zotavení po útoku.

Nová technologie AMP for Endpoints přináší správci možnost okamžitě vidět seznam zařízení v síti a mít přesný přehled o všech škodlivých nebo potenciálně škodlivých kódech na každém z nich, což mu dovoluje automaticky detekovat zranitelné prvky v síti. Díky inteligentní analýze hrozeb dokáže identifikovat malware či potenciální exploity a nabídnout stažení a instalaci opravy.

Jestliže je zaznamenáno škodlivé chování, technologie se dokáže retrospektivně vrátit ve svých záznamech a identifikovat okamžik, kdy došlo k proniknutí potenciální hrozby do sítě a na základě toho poskytnout obranu a automaticky spustit kroky potřebné k eliminaci hrozby.

Ochrana proti hrozbám na podnikové úrovni

Firewally Cisco ASA se službami FirePower představují první firewally nové generace, které spojují v jednom zařízení výkonný firewall, řešení pro viditelnost a kontrolu aplikací (AVC), pokročilou ochranu proti škodlivému softwaru (AMP) a funkce pro prevenci průniku (NGIPS). Nabízí tak nepřetržitou integrovanou ochranu proti hrozbám, kterou lze aplikovat v organizacích všech velikostí i v průmyslovém prostředí.

Pomocí detekčních technik včetně průběžné analýzy a analýzy velkých dat odhalují a blokují tyto firewally pokročilé útoky, útoky typu nultého dne, pokročilé perzistentní hrozby a cílené útoky. Nabízejí vícevrstvou ochranu, která netrpí slepými místy jako systémy sestavené z více různých zařízení.

Řízené bezpečnostní služby a služby podpory migrace

Řízené bezpečnostní služby Cisco mohou doplnit interní bezpečnostní systémy o nepřetržité, aktivní, systematické sledování hrozeb a ochranu proti nim. Zákazníkům, kteří chtějí opustit stávající zastaralé firewally nebo potřebují pomoc s přechodem na nové řešení, zejména v prostředí s pobočkami nebo odloučenými pracovišti, nabízí společnost Cisco služby podpory migrace na firewally Cisco ASA se službami FirePower.

Pro maximalizaci ochrany proti kybernetickým hrozbám a výkonu poskytuje společnost Cisco spolu se svými partnery poradenství a pomoc při plánování migrace, testování i samotné implementaci.

Modely ASA se službami FirePower: 5506-X (stolní firewall pro malé a domácí kanceláře a podniky), 5506W-X (stolní firewall s integrovaným bezdrátovým přístupovým bodem), 5506H-X (robustní firewall k obraně proti hrozbám, pro průmyslové nasazení), 5508-X, 5516-X (firewally 1RU uzpůsobené k obraně proti hrozbám pro pobočky a střední podniky).


Cisco ASA se službami FirePower

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist