Každý den se Ramiz Nukić vydává do hlubokých lesů, které obklopují Srebrenici. Už dlouhá léta hledá ostatky obětí masakru, jehož dvacetileté výročí si Bosna připomene tento víkend. "Jen málokdy se vracím domů s prázdnýma rukama," svěřil se agentuře AP.

Nukić je jedním z mála, kteří přežili krveprolití z července 1995. Ztratil ale otce i mladšího bratra. V roce 1999 se vrátil do vesničky Kamenice, která leží jen kousek od Srebrenice. Tehdy se rozhodl, že bude v okolí na vlastní pěst pátrat po ostatcích svých blízkých.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se