Světové trhy i kvůli krizi v Řecku zrovna neoplývají optimismem, zato španělská Pamplona je celá v "býčí náladě". Oblíbené boje s býky v ulicích města sem i letos přilákaly stovky torea­dorů. Tradici, která začala před více než sto lety, nezastavily ani protesty ochránců zvířat. Tradiční osmidenní zábava, v níž se ukazuje síla a odvaha mladých mužů, má nad ekologickou morálkou pořád navrch a patří k centrálním dnům celého roku. A je také symbolem toho, že vzdor všem proměnám a zmatkům moderního světa běžný život běží dál podle svých vlastních hodin. Býčí nálada v Pamploně − pevná jistota, asi jako příchod léta, oběžné dráhy planet a neschopnost Evropy rozhodnout o osudu Řeků.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru